milli eğitim eski Bakanlarından Vehbi DİNÇERLER
Basından haberler 3

Tarih:14-04-2015 13:54 / Okunma: 2128


MİLLİ  EĞİTİM  E.BAKANLARINDAN VEHBİ DİNÇERLER ADIM GRUBUNA KONFERANS VERDİ.

Dostluk ve arkadaşlık maksatlı güzide insanların oluşturduğu Adım Grubunun 07 Nisan 2015 günü Üsküdar Koşuyolunda bulunan Validebağ Kasrı öğretmen evinde yapılan yemekli toplantısında Milli Eğitim Gençlik ve Spor e. Bakanlarından Muhterem Vehbi DİNÇERLER “Dış Güçlerin Siyasi İktisadi ve Mali Baskıları ve Günümüzdeki Görüntüleri” konusunda konferans verdi. Toplantıya çok sayıda seçkin misafirin yanında Kültür E. Bakanlarından İsmail Kahraman,Azmü Sebat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Cansu, Çetinkaya AVM Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Çetinkaya, Merkez Valilerimizden Kasım Esen, Murat Yıldırım,Eski sanayicilerden Fen İş Alüminyum Yönetim Kurulu Bşk Mustafa Kalaycıoğlu, Vatan Bilgisayar Yönetim Kurulu Bşk Nuri Vatan gibi seçkin davetlilerin yanında öğretim üyelerinden, e. Milletvekillerinden ve bürokratlardan da  de çok sayıda davetli katıldı.

Toplantı Kuranı Kerim tilaveti ve Başkan İbrahim EKŞİ’nin selamlama konuşmasıyla başladı.

Sayın Dinçerler konuşmasında Dış güçlerin ülkemize uyguladığı baskılarla ilgili hatıralarından bahsetti. Bu baskıların günümüzde de devam ettiğini.bu baskılar karşısında dik durmak gerektiğini tavsiye etti. Merhum Turgut Özal’dan bu konuda hatıralar nakletti. Şu andaki hükümetin  ve Cumhurbaşkanımızın da bu güzel dik duruşu devam ettirdiğini vurguladı.

Toplantı sonunda Adım Grubu Başkanı Sayın İbrahim Ekşi, Sayın Bakana ve katılanlara  teşekkür konuşması yaptı.  Teşekkür plaketini vermesini eski sanayicilerden Mustafa Kalaycıoğlu’ndan rica etti.

Soruların cevaplandırılmasından sonra Üsküdar Altunizadedeki Hz. Ali Camii müezzini Bekir Köse hocanın güzel sesiyle okuduğu Kur’anı Kerim tilavetiyle toplantı sonlandırıldı. 07.04.2015

 Twitter
Facebook
Ziyaretçi Sayısı
Aktif Ziyaretci 1
Dun Ziyaret Eden(Tekil) 34
Bugun Ziyaret Eden(Tekil) 10
Toplam Ziyaretci 98564
IP 3.237.71.247