RTEÜ'de 2 Fakülte Binasının Temeli Törenle Atıldı
Basından haberler 3

Tarih:05-05-2015 13:47 / Okunma: 1763


Yapımı RTEÜ tarafından üstlenilen  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Hukuk Fakültesi binası için Zihni Derin Yerleşkesi’ndeki mevcut arazide temel atma merasimi gerçekleştirildi.

Törene; Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Hasan Karal, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanı İsmail Kahraman ile aynı zamanda TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi olan Bilal Erdoğan eşliğindeki Geliştirme Vakfının Üyeleri, TÜRGEV Başkanı Av. Arzu Akalın, il yöneticileri, akademisyenler, basın mensupları ve çok sayıda davetli ile diğer yetkililer katıldı.Törende konuşma yapan Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve diğer yetkililer, ülkemizin 2023 hedefini yakalaması için özellikle eğitim alanına yatırım yaptıklarını, bu doğrultuda bugün temeli atılan hizmetin de büyük önem taşıdığını ifade ederek Rize’nin güzide kurumu olan RTEÜ’nün altyapı ihtiyacını kısa zamanda karşılayıp, çağın gerekleriyle donatılmış, eğitim kalitesi yüksek tercih edilen nitelikli bir üniversite olması noktasında destek veren herkese teşekkür ettiler.

Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Hukuk Fakültesinin hayırlı hizmetlere vesile olması için Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın dua etmesinin ardından tören, protokol üyelerinin, 37.000 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan ve içerisinde; 63 derslik, 6 anfi, 240 kişilik konferans salonu, 130 akademisyen odası, 180 araçlık kapalı otopark, bilgisayar laboratuvarı ve idari bölüm bulunacak olan söz konusu fakültelerin binasının ilk harcı için butona basması ile sona erdi.Twitter
Facebook
Ziyaretçi Sayısı
Aktif Ziyaretci 2
Dun Ziyaret Eden(Tekil) 90
Bugun Ziyaret Eden(Tekil) 56
Toplam Ziyaretci 87367
IP 3.228.11.9